دی ۲۸, ۱۳۹۷

ده نکته ضروری اسکایپ در اپلای

صرف نظر ازینکه آیا فردی که با شما مصاحبه می کند، دارای مدرک برای پذیرش و یا کارفرما و غیره است، بسیار مهم است که بتوانید طرف مقابل خود را در مصاحبه اسکایپ تحت تاثیر قرار دهید، همانطوری که در جلسه حضوری روبه رو میشوید. برای انجام این کار، باید تمام روشهای مصاحبه اسکایپ ویدویی را یاد داشته باشید و برای آن آماده شوید. برای بالا رفتن توانایی در مصاحبه راه های جالبی را در مطلب زیر به شما نشان داده ایم:

 • بررسی زمینه کاری استاد

حتما یک روز قبل از اسکایپ به صورت کامل و دقیق موضوع کاری استاد را مطالعه کنید و مقالات جدید او را بررسی نمایید. پروژه های فعال استاد را بشناسید و سعی کنید برای آن پیشنهاد و مطلبی جهت بیان آماده کنید.

 • تسلط کامل به رزومه خود

قبل از اسکایپ حتما رزومه خودتون را به دقت بازبینی کنید و در مورد ابعاد مختلف مطلب آماده کنید که اگر در موقع اسکایپ ازتون پرسید با تسلط جواب بدید. سوالی که هر استادی بی شک از تون میپسه زمینه کاری آخرین مدرک تحصیلی و توضیح در مورد اون هستش پس خودتون رو کامل آماده کنید.

 • مرور سوالات متداول اسکایپ

یک سری از سوالات با احتمال زیادی در اسکایپ از شما پرسیده میشن. پس خیلی خوب میشه که اگر شما با اونها آشنا باشین و آمادگی کسب کنید. گروه ای حرفه، با توجه به سابقه اسکایپ و توضیحات دوستان، چندین نمونه سوال متداول برای اسکایپ رو به صورت رایگان براتون توی این لینک قرار داده است. (راهنمای دانلود)

لینک دانلود سوالات متداول اسکایپ توسط ای حرفه

 • محیط اطراف خود را ترسیم کنید

اگر در پس زمینه تصویر شما پوستری پاره شده از یک گروه موسیقی یا لباسهای نامناسب و یا یک تخت نامرتب باشد، بهتر است زمان مصاحبه را تغییر دهید.

 • ظاهر مناسب و آراسته داشته باشید

باید به عنوان یک مصاحبه شونده در حالت رخ به رخ قرار بگیرید و باید خودتان را در شرایط مناسب کار یا موقعتی را که برای آن درخواست میکنید قرار دهید. از آنجا که شما شخصا در آنجا حضور ندارید، ظاهرتان باید یک احساس خوب را برا طرف مقابلتان ایجاد کند که این نقش مهمی در موفقیت شما دارد. پس ابتدا تلاش کنید که حتما یک دوش بگیرید، دندانهایتان را بشویید، موهایتان را شانه بزنید و لباسهای مناسب بپوشید

 • خودتان را آشنا به مسائل نشان دهید

اگر شما تازه با اسکایپ و تماسهای ویدیویی جدید میخواهید مصاحبه ای را انجام دهید، بهتر است نحوه کار با آن را بدانید. اگر در حین مصاحبه نتوانید مشکلات را رفع کنید مجبور به قطع ناگهانی آن میشوید.

 • وب کم خود را امتحان کنید

موقعیت دوربین شما برای انجام مصاحبه بسیار مهم است. خیلی مهم است که مصاحبه گر چهره شما را به خوبی ببیند و اینطور نباشد که دوربین نسبت به چهره شما بسیار دور باشد و نتواند چیزی را ببیند. قبل از انجام مصاحبه دوبین خود را امتحان کنید و موقعیت آن را طوری که چهره شما را به خوبی بگیرد مشخص کنید. این به مصاحبه گر این اجازه را میدهد که حرکات دست شما را ببیند و آنها را برای سنجش زبان بدن شما در نظر بگیرد.

 • به دوربین نگاه کنید نه به خودتان


نکاتی که در اینجا گفته میشود بیهوده نیست، سعی نکنید که در طول مصاحبه به چهره خودتان در صفحه پایین گوشه سمت راست نگاه کنید (یا به تصویر خودتان در صفحه کامپیوتر). مصاحبه گر احتمالا حرکات غیرمنتظره چشم را در نظر میگیرند و به شما هشدار میدهد و تصوری که از شما در ذهن آنها نقش میبندد بدین گونه خواهد بود: الف) کسی که خود رابسیار دوست دارد ب) کسی که مثل مرده عجیب و تغییر ناپذیر و ربات مانند است.

 • درست بنشینید


شما در منزل هستید، هیچکس به مدت یک ساعت برای انجام یک مصاحبه ۱۰ دقیقه ای سفر نمیکند، شما فقط یک فنجان چای دارید، راحت، خوشحال و تنها کمی احساس عصبی بودن دارید. باید به شما بگوییم هنگامی که شما در حال مصاحبه هستید، احتمالا وضعیت بدنی خود را کاملا فراموش میکنید؛ به خصوص اینکه چطور نشسته اید-

 • واضح صحبت کنید

برای اطمینان یافتن ازینکه هیچ کدام از پاسخهایتان اشتباه نیستند، کلمات خود را به روشنی بیان کنید. همچنین مطمئن باشید که شما با صدای بلند صحبت میکنید، اما نه خیلی بلند- شما نمیخواهید که این احساس را به مصاحبه گر بدهید که انگار در حال فریاد کشیدن هستید

 • بررسی مشکلات رایج قبل از اسکایپ

سرعت پایین پهنای باند: این امر میتواند به طور غیرمنتظره دقت و کیفیت ویدیو شما را کاهش دهد
سر و صدای زمینه: این عامل در زمان مصاحبه اگر بسیار زیاد شود ممکن است پاسخ شما را دچار اشکال کند. مصاحبه را در یک فضای ارام انجام دهید و پنجره ها را ببندید.
مشکلات فنی دوربین: در صورتی که در حین مصاحبه مشکلات فنی داشتید، آرام باشید. اگر مشکل را نمیتوانید رفع کنید، پیشنهاد میکنیم مجددا زمان مصاحبه را تنظیم کنید، یا برای تماسهای صوتی پیشنهاد دهید و با استفاده از تلفن مصاحبه را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *