بهینه سازی سراسری گسسته

تومان

جهت دریافت فایل pdf و کدهای متلب بصورت رایگان کافی است پس از افزودن به سبد خرید آن را در ایمیل خود دریافت نمایید.

توضیحات

در این گزارش به پیاده سازی روش های هوش مصنوعی بر روی مسائل بهینه سازی گسسته پرداخته شده است. همانطور که می دانیم روش های هوش مصنوعی کاربرد گسترده ای در بهینه سازی جامع برعهده دارند و بر خلاف روشهای مبتنی بر گرادیان، با انتخاب مناسب پارامترها امکان یافتن پاسخ بهینه جامع مسئله را پس از زمان محدود دارند.

در گزارش به معرفی سه سیستم بهینه سازی گسسته معروف از جمله مسئله مکان یابی هاب (مکان یابی پوشش)، مسئله حمل و نقل و مسئله فروشنده دوره گرد پرداخته شده است. الگوریتم های هوش مصنوعی متنوعی معرفی شده و بر روی این سیستم ها پیاده سازی شده است. از جمله این روش ها می­توان به الگوریتم پرندگان (اجتماع ذرات، PSO)، الگوریتم تبرید (SA)، الگوریتم کلونی مورچگان (ACO)، الگوریتم ژنتیک (GA) در سه سناریوی متفاوت (ادغام، مرتب سازی، برش – سهام از پیش تعیین شده – ادغام و انتخاب تصادفی) و الگوریتم رقابت استعماری اشاره کرد. تمامی الگوریتم ها در محیط نرم افزاری متلب نگاشته شده اند و با بهره گیری از توابع سیستم، امکان اعمال به هر سیستم بهینه سازی گسسته با ساختار استاندارد را دارد. نتایج پیاده سازی شامل نحوه چینش عوامل، و منحنی تغییرات تابع هزینه با گذشت زمان در بخش شبیه سازی هر روش ترسیم شده است. این امر، امکان مقایسه بین روش های مختلف بر روی هر سیستم را میسر ساخته است.

جهت سفارش کلیه کدها در متلب  که شامل ۱۸  پروژه در متلب شامل پیاده سازی روش های هوش مصنوعی بر روی مسائل بهینه سازی گسسته می باشد ، به لینک زیر مراجعه و جزییات پروژه را بررسی نمایید.

به علاوه جهت سفارش پروژه  با این موضوع در ای-حرفه و بهره مندی از تخفیف ۱۰% ، از کد تخفیف زیر استفاده نمایید و منتظر پیشنهاد از سوی متخصصین ما باشید.

AI_410671_Pro

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بهینه سازی سراسری گسسته”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *