ارتباط MATLAB و QT

تومان

جهت ارتباط زمان حقیقی در ویندوز بین دو برنامه MATLAB و C با نرم افزار QT  بصورت رایگان، پس از افزودن به سبد خرید، در ایمیل خود دریافت نمایید.

توضیحات

محیط نرم افزاری متلب به دلیل امکانات ویژه پردازش سیگنال و تحلیل، توجه ویژه ای را  از نظر مهندسین به خود جلب کرده است. از طرفی با توجه به سطح بالا بودن این نرم افزار، استفاده از آن در فعالیت هایی با حجم انتقال داده بالا از جمله ارتباط با پورت ها در ویندوز بصورت زمان حقیقی  محدود ساخته است. روش های متنوعی برای حل مشکل مطروحه وجود دارد. از جمله این موارد می توان استفاده از توابع اس متلب در محیط Externalنام برد که از کامپایلر WatCom جهت دسترسی به peripheral مستفل از ویندوز عمل می نماید نام برد. روش دیگر استفاده از Xpc Target متلب می باشد که محاسبات و پردازش های سیگنال خود را به کامپیوتر پیرو با سیستم عامل زمان حقیقی واگذار کرده و از طرفی از امکانات گرافیکی کامپیوتر هاست بهره می برد.  یکی دیگر از روش هایی که امکان بهره مندی از امکانات ویژه متلب را بصورت زمان حقیقی فراهم بیاورد و از طرفی حجم محاسابات بالا برای انتقال اطلاعات با محیط بیرون (peripherals) را میسر سازد، استفاده از تکنیک موازی سازی برنامه ها است. در این روش انتقال اطلاعات با محیط پیرامون و یا سایر محاسبات توسط زبان سطح پایین تری همانند ++C انجام می شود، سپس داده ها جهت پردازش های احتمالی بصورت بر خط برای متلب ارسال می گردد. کانال ارتباطی بین این دو نرم افزار UDP می باشد که برای Local Host دارای سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است و پدیده data loss در آن تقریبا منتفی می باشد. پروتکل ارتباطی TCP-IP در نظر گرفته شده است.

بطور نمونه انتقال داده ها بصورت برخط از Qt به متلب روی یک PC با استفاده از شبکه داخلی

توسط پروتکل UDP و Local Host به ای پی (۱۲۷٫۰٫۰٫۱) اطلاعات منتقل شده و در آن سمت توسط نرم افزار متلب در محیط سیمولینک دریافت می گردد.

برنامه C++ بصورت شی گرا نگاشته شده و قابلیت انتقال اطلاعات با حجم بالا را بصورت زمان حقیقی را خواهد داشت.

جهت ثبت سفارش پروژه مشابه، کد تخفیف زیر را در هنگام ثبت وارد نمایید:

UDP_MAT_QT_4520547_FF

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ارتباط MATLAB و QT”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *